Hooldus ja parandus

Meie kotid on valmistatud taimparknahast. Taimparknahk on küll juba iseenesest väga vastupidav materjal, kuid hooldades oma kotti regulaarselt, pikendad selle eluiga veelgi ja hoiad koti väljanägemise püsivalt värskena. Tähtis on meeles pidada, et erinevat tüüpi nahad käituvad erinevalt ning siin antud soovitused on mõeldud just meie valmistatud kottide hoolduseks.

Üks meie olulisi disainipõhimõtteid on see, et kott peab olema lihtsasti hooldatav ja vajadusel parandatav. Kott peaks olema kasutatav ühe või mitme omaniku poolt aastakümneid.

Koti eluea lõpus peab saama selle materjali maksimaalselt taaskasutada. Hästi hoitud koti nahast saame hiljem teha väiksemaid teise ringi tooteid.

Nõuanded taimparknahast koti kasutuse kohta:


1. Väldi pikaajalist otsest päikesevalgust, sest naha värv reageerib päikesevalgusele. Heledad toonid muutuvad tumedamaks. Värvid kaotavad kirkust ja pleekuvad.

2. Naturaalne nahk ei armasta kõrgeid temperatuure. Märjaks saanud kotil lase kuivada toatemperatuuril ja väldi kuuma radiaatori lähedust.

3. Naturaalne nahk ja käte desinfitseerimisvahend ei ole head sõbrad. See võib naha pöördumatult rikkuda. Hoia seda eraldi koti taskus või veelgi parem, plastikust minigripis.

Igapäevane hooldus


Tavakasutuses olev kott ei vaja põhjalikumat hooldust väga tihti. Enamasti piisab, kui seda aeg-ajalt kergelt niiske lapiga mustusest puhastada ning seejärel spetsiaalse vahendiga kreemitada. Järgi reeglit, et vähem on parem ja kasuta hooldusvahendit korraga pigem kasinalt aga regulaarselt.

Kindlasti võiks kotti põhjalikumalt puhastada umbes kord aastas. Kui sa ei soovi sellele oma aega kulutada, siis meie tegeleme sellega hea meelega. Loe allpool täpsemalt meie pakutava turgutuskuuri kohta.

Kui soovid kotti ise puhastada, siis järgi neid juhiseid:


1. Eemalda plekid või mustus kergelt niiske lapiga.

2. Võid lisaks kasutada ka spetsiaalset nahaseepi või puhastusvahendit. Plekkide puhastamisel võid kasutada käsna niisutamiseks sooja vett, kuid mitte tulikuuma. Käsn ei tohi olla vahendit peale kandes märg, üleliigne vesi ja aine tuleb eemaldada ja käsnast tuleb välja vajutada vaht, mis ongi puhastamiseks mõeldud. Käi ringjate liigutustega üle kindlasti kogu naha pind, nii väldid laikude tekkimist.

3. Peale puhastamist kanna svammi või käsnaga pinnale spetsiaalselt sinu koti nahale sobiv hooldusvahend ja silu kott üle kuiva lapiga.

Et koti kodune hooldamine oleks lihtsam, siis on valik hooldusvahendeid saadaval nii meie stuudios kui ka veebipoes. Kuna nahad käituvad erinevalt, siis on alati hea hooldusvahendit kõigepealt testida koti mõnel vähem nähtaval kohal.

Mis asi on turgutuskuur?


Meie poolt pakutava turgutuskuuri ja koduse hoolduse-puhastuse vahe on peamiselt selles, et lisaks põhjalikule pesule ja kreemitamisele vahetame me välja ka koti kulunud osad ning värskendame selle viimistlust ja üleüldist väljanägemist.

Soovitame koti esimesele turgutusele tuua peale seda, kui oled kotti kasutanud 6-12 kuud. Hinnates koti kulumist, oskame siis ka öelda, kui tihti sul edaspidi tasuks kotti hooldusse tuua. Tavaliselt jääb see vahemik 6-24 kuu vahele sõltuvalt koti värvist (heledamad kotid määrduvad üldiselt tihedamini) ja sellest, kui aktiivselt kotti kasutad ja kui palju asju selles kannad.

Turgutuskuuri tasu:
Ridikülid ja väikesed kotid – 20 EUR
Keskmised ja suured kotid – 30 EUR
Parandused, rasked plekid jms – 50 EUR

Lepi hoolduse aeg kokku: design@stellasoomlais.com
Turgutuskuuri pakume ainult meie stuudios valmistatud kottidele.

Kott läheb uuele ringile


Nagu juba eelpool mainisime, siis on meie jaoks oluline hoida meie toodete materjali kasutuses võimalikult pikka aega. Selleks, et sinul oleks mõnusam meile oma kasutatud kott tagastada (loomulikult alles peale pikka ja rohket kasutust), siis pakume kõigi tagastatud kottide eest krediiti uue toote soetamiseks. Krediidi summa sõltub koti seisukorrast, mida hindab meiepoolne komisjon.

Seega – hoia oma kotti hästi! :)