Planeedi heaks


Igal kotil on oma lugu. Lugu sellest, kuidas kott on valminud, milliseid materjale selle valmistamiseks on kasutatud, kes on koti valmistanud ja millest koosneb koti hind. Soovime, et teeksid teadliku ostuotsuse. Seetõttu tahame anda sulle läbimõeldud otsuse tegemiseks võimalikult palju informatsiooni.

Ringdisain ja Round 2


Tunneme aukartust materjali ees, mida kasutame. Seetõttu teeme endast oleneva, et kasutada materjal ära võimalikult suures mahus. Kottide disainid on loodud nii, et neist jääks võimalikult vähe lõikusjääke. Suuremaid nahatükke kasutame aksessuaaride valmistamisel (rahakotid, käepaelad ja võtmehoidjad). Väikesed tükid ärkavad ellu meie töötubades ja osa neist annetame käsitööringidele. Tänaseks on meie materjalikadu 2-4%, kuid püüdleme järk-järgult täielikult jäätmevaba tootmise suunal.

Kottide disain lähtub Stella Soomlaisi poolt välja töötatud Round 2 põhimõttest, mis võimaldab nii toodet kui materjali hoida ringluses pikimat aega. Seepärast on disain minimalistlik ja liigse dekoorita – kõikidel detailidel on oma funktsioon.  Kasutame kvaliteetset taimparknahka, mis vanub väärikalt ja selle naturaalne pind hakkab aja jooksul rääkima oma lugu.

Vahetatavad osad teevad koti hooldamise ja vajadusel parandamise lihtsaks. Tänu sellele saame kotti kergesti turgutada. Kui kotti tabab suurem õnnetus (plekid, mida ei saa eemaldada, sügavad kriimud jms.), siis tänu suurele nahapinnale saame seda ümber disainida lisades näiteks pleki kohale tasku või selle materjalist luua teise ringi tooteid.

Seega, kui su kott määrdub ja seda pole võimalik enam puhastada või kui oled lihtsalt oma kotist tüdinud, tagasta see meile ja anname sellele uue elu Round 2 toodete näol. Vastutasuks pakume tagastatud kottide eest krediiti uue toote soetamiseks. Konkreetne krediidi summa sõltub koti seisukorrast.

Miks nahk?


Kasutame Euroopa päritolu taimparknahka – näiteks Rootsi Tärnsjö Garveri, Taani Sørensen Leather, Hispaania Splenda ja Itaalia Taimparknaha Konsortsiumisse kuuluvatest tehastest. Vahel kasutame ka kroomparknahka Hispaania Palomares tehasest. Üldjuhul väldime kroomparknaha kasutamist, kuid mõne projekti jaoks sobib see paremini.

Taimparknaha valmistamisel kasutatakse naturaalseid ja looduslikke toimeaineid. Selle naturaalne pind vanub väärikalt ja võib olla kasutuses aastakümneid. Taimparknahk on kauakestev, seda on lihtne hooldada ja oma eluea lõpus on ta biolagunev. Meie esmane eesmärk on hoida materjali siiski ringluses nii pikalt kui võimalik.

Taimparknahk on väga vastupidav. Et tema väljanägemist värskena hoida, soovitame seda iga paari kuu tagant nahakreemiga niisutada. Kuna nahk ei vaja regulaarset pesu, siis on koti kasutusajal toote vee- ja energiakulu oluliselt väiksem võrreldes mitmete alternatiivsete materjalidega.
Taimparknahaga seoses on mitmeid probleeme just tema elutsükli algusajal – suur maakasutus, loomakasvatusest tulenev metaani emissioon, loomade õigused ning kõrge vee- ja energiakulu. Lisandub ka negatiivseid keskkonnamõjusid parkimise protsessis. Positiivse külje pealt – toornaha töötlemine kõrgekvaliteediliseks nahaks omab oluliselt väiksemat keskkonnamõju võrreldes selle matmise või põletamisega. Samuti on nahk endiselt kõige kauakestvam materjal kottide jaoks.

Hoiame end püsivalt kursis alternatiivsete kottide valmistamiseks sobilike mitte loomset päritolu materjalidega. Kahjuks siiani ei ole me veel leidnud asendust, millega ei kaasneks uued probleemid – mõned sisaldavad plastikut, mõned pole saadaval suures mahus ja mõnda tuleks meieni transportida teisest maailma otsast. Hetkeseisuga pole me leidnud ka ühtegi nii vastupidavat alternatiivi kui nahk.

Hooldus ja parandus


Tavakasutuses olev taimparknahast kott ei vaja põhjalikumat hooldust väga tihti. Saad seda teha ise kodus jälgides lihtsaid juhtnööre või tuua koti meile ja me teeme seda hea meelega sinu eest – lisaks puhastamisele ja kreemitamisele värskendame selle viimistlust ja üleüldist väljanägemist.

Koti sangad, taskud ja muud detailid on vahetatavad. Saame kotti lihtsasti värskendada kui mõni osa on kulunud või kui on vaja muuta funktsiooni.

Kohalik tootmine


Enamus kotte on valmistatud meie stuudios Tallinnas. Iga meie koti seest leiad selle valmistanud meistrite nimed. Piilu koti sisse ja saa tuttavaks meie meistritega. Lisaks stuudio meistritele aitab meid vahel koostööpartner Tartus. Kolm on pikaajalise nahatöö kogemusega pereettevõte. Tänu tihedale suhtlusele valmivad ka seal tehtud kotid vastavalt meie tehnilistele eripäradele ja kvaliteedile ning on hoole ja armastusega tehtud.


Läbipaistev hinnastamine


Käsitööna valminud nahkkott on investeering. Meie jaoks on oluline, et teaksid, mille eest maksad meilt kotti soetades. Leiad siit meie kottide hinnapuu, kuhu on sisse kalkuleeritud nii otsesed tootmise kui stuudio ja brändiga seotud kulud ning kasum. Joonise jaotus on arvutatud müügis olevate kotimudelite keskmisena.

Renditeenus ja second hand


Enam ei ole vaja omada kõiki eriotstarbega kotte. Saad rentida meie koti lühiajaliselt – nädalavahetuseks, koti katsetamiseks või reisile minekuks. See on ka suurepärane viis katsetada kotti enne ostu sooritamist. Kui soovid peale prooviperioodi samasuguse koti tellida, siis arvestame renditeenuse hinna koti ostuhinnast maha.

Päris uue koti ostmise asemel saad soetada juba kasutatud koti meie second hand poenurgast.


Auhinnad


2022 Vastutustundliku Ettevõtluse Indeks, kuldtase
2020 Vastutustundliku Ettevõtluse Indeks, kuldtase
2020 Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum, sotsiaalse ettevõtluse eriauhind
2019 Vastutustundliku Ettevõtluse Indeks, hõbetase
2018 Vastutustundliku Ettevõtluse Indeks, pronkstase