Menu

Koti hooldus

Meie kotid on valmistatud taimparknahast. Taimparknahk on küll juba iseenesest väga vastupidav materjal, kuid hooldades oma kotti regulaarselt, pikendad selle eluiga veelgi ja hoiad koti väljanägemise püsivalt värskena.


Tähtis on meeles pidada, et erinevat tüüpi nahad käituvad erinevalt ning siin antud soovitused on mõeldud just Stella Soomlaisi nahast kottide hoolduseks.

nahast koti hooldamine

Üks meie olulisi disainipõhimõtteid on see, et kott peab olema lihtsasti hooldatav, vajadusel parandatav ning koti eluea lõpus peab saama selle materjali maksimaalselt taaskasutada. Hästi hoitud nahast saame teha teise ringi tooteid, rohkelt räsimist saanud materjali ja jäägid aga suunata uuele ringile läbi ümbertöötluse.Igapäevased nõuanded taimparknahast koti kasutuse kohta:


1. Väldi pikaajalist otsest päikesevalgust, sest naha värv reageerib päikesevalgusele. Heledad toonid muutuvad tumedamaks. Värvid kaotavad kirkust ja pleekuvad.

2. Naturaalne nahk ei armasta kõrgeid temperatuure. Märjaks saanud kotil lase kuivada toatemperatuuril ja väldi kuuma radiaatori lähedust.

nahast koti hooldusjuhis

Igapäevane hooldus


Tavakasutuses olev kott ei vaja põhjalikumat hooldust väga tihti. Enamasti piisab, kui seda aeg-ajalt kergelt niiske lapiga mustusest puhastada ning seejärel spetsiaalse vahendiga kreemitada. Järgi reeglit, et vähem on parem ja kasuta hooldusvahendit korraga pigem kasinalt aga regulaarselt.


Kindlasti võiks kotti põhjalikumalt puhastada umbes kord aastas. Kui sa ei soovi sellele oma aega kulutada, siis meie tegeleme sellega hea meelega. Loe allpool täpsemalt meie pakutava turgutuskuuri kohta.

Kui soovid kotti ise puhastada, siis järgi neid juhiseid:

1. Eemalda plekid või mustus kergelt niiske lapiga.

2. Võid lisaks kasutada ka spetsiaalset nahaseepi või puhastusvahendit. Plekkide puhastamisel võid kasutada käsna niisutamiseks sooja vett, kuid mitte tulikuuma. Käsn ei tohi olla vahendit peale kandes märg, üleliigne vesi ja aine tuleb eemaldada ja käsnast tuleb välja vajutada vaht, mis ongi puhastamiseks mõeldud. Käi ringjate liigutustega üle kindlasti kogu naha pind, nii väldid laikude tekkimist.

3. Peale puhastamist kanna svammi või käsnaga pinnale spetsiaalselt sinu koti nahale sobiv hooldusvahend ja silu kott üle kuiva lapiga.

Et koti kodune hooldamine oleks lihtsam, siis on valik hooldusvahendeid saadaval nii meie stuudios kui ka veebipoes.  Kuna nahad käituvad erinevalt, siis on alati hea hooldusvahendit kõigepealt testida koti mõnel vähem nähtaval kohal.

Mis asi on turgutuskuur?


Meie poolt pakutava turgutuskuuri ja koduse hoolduse-puhastuse vahe on peamiselt selles, et lisaks põhjalikule pesule ja kreemitamisele vahetame me välja ka koti kulunud osad ning värskendame selle viimistlust ja üleüldist väljanägemist.


Soovitame koti esimesele turgutusele tuua peale seda, kui oled kotti kasutanud 6-12 kuud. Hinnates koti kulumist, oskame siis ka öelda, kui tihti sul edaspidi tasuks kotti hooldusse tuua. Tavaliselt jääb see vahemik 6-24 kuu vahele sõltuvalt koti värvist (heledamad kotid määrduvad üldiselt tihedamini) ja sellest, kui aktiivselt kotti kasutad ja kui palju asju selles kannad.


Esimene turgutuskuur on meie poolt tasuta, edasised vastavalt hinnakirjale.

Kott läheb uuele ringile


Nagu juba eelpool mainisime, siis on meie jaoks oluline hoida meie toodete materjali kasutuses võimalikult pikka aega. Selleks, et sinul oleks mõnusam meile oma kasutatud asju tagastada (loomulikult alles peale pikka ja rohket kasutust), siis pakume kõigi tagastatud toodete eest 10% soodustust uue toote soetamiseks. Hästi hoitud kottide eest aga sõltuvalt seisukorrast lausa kuni 30%.


Seega – hoia oma kotti hästi! :)

nahast koti pikk eluiga