Menu

Hooldus

Kasutame kottide valmistamiseks kõrgekvaliteedilist Euroopa päritolu veiste taimparknahka, osalt ka õliparknahka. See on naturaalne ja vastupidav materjal, mis vananeb väärikalt. Korralikult hooldades saab nahkkotti kasutada aastakümneid. 

Mõnede toodete funktsiooni tõttu kasutame vahel ka naturaalse pinnatöötlusega kroomparknahka (osaliselt rahakottide ja käepaelte valmistamisel). 

Stella Soomlais kottidele pakume omalt poolt turgutuskuuri, puhastades ja hooldades materjali spetsiaalsete nahahooldusvahenditega. Iga koti esimene turgutuskuur on tasuta.Üldised nõuanded taimparknaha hoolduse kohta

 

Väldi pikaajalist otsest päikesevalgust, kuna naha värv reageerib päikesevalgusele. Heledad toonid muutuvad tumedamaks ja tumedamad toonid pleekuvad.

 

See nahk ei armasta kõrgeid temperatuure. Ära pane märjaks saanud kotti kuivama radiaatori või mõne muu küttekeha lähedusse. Lase kotil kuivada toatemperatuuril. Võid protsessi kiirendamiseks appi võtta kortsutatud paberi, milleks tumeda naha puhul sobib ka tavaline ajaleht. Heleda naha puhul jätab trükimust jälgi.

 Puhastamine ja hooldus

 

Eemalda plekid või mustus niiske lapiga. Võid kasutada ka spetsiaalset nahaseepi. Seda tehes käi ringjate liigutustega üle kogu nahapind, nii väldid laikude tekkimist. Plekkide puhastamisel võid kasutada sooja vett, kuid mitte tulikuuma.

 

Peale puhastamist kanna käsnaga pinnale spetsiaalselt sinu koti nahale sobiv hooldusvahend ja käi kott üle kuiva lapiga. Taimparknahale üldiselt sobib mesilasvaha kreem, mis kosutab ja kaitseb nahka. Sobivad võivad olla ka muud hooldusvahendid, kuid tuleb jälgida, et see poleks impregneeriv. Kui tegemist on õliparknahaga, siis ei pruugi mesilasvahal baseeruv hooldusvahend sobida. Iga nahk on erinev, mistõttu polegi kahjuks olemas ühte ja ainsat hooldusvahendit, mis igale nahatüübile sobiks ja töötaks. Enne ise kotti hooldama asumist tee kindlaks, millist tüüpi nahaga on tegemist. Tavakasutuses olev kott ei vaja põhjalikku hooldust üldse mitte tihti, enamasti piisab, kui see meile kord aastas turgutuskuurile tuua.