Menu

Midagi säravat su argipäeva

Täna on Mari sünnipäev. Mõni sünnipäev enne tänast, sai pr Kõiv oma lähedastelt kingiks minu tehtud koti, mis on tema kaaslaseks olnud teatrist trennisaalini, olgu seljas siis pidukleit või retuus.
Mari on mu õde, keda mul pole kunagi olnud. Meil lähikonnas on kasutusel selline termin nagu tugipere, sest ikka on nii olnud, et keegi laps läheb kuhugi uude linna elama ja siis on hea, kui on soe ning toetav koht, kuhu pageda. Nii leidis Mari omal ajal eest sõbralikud näod Tartus Vanemuises töötades minu pere näol ja minul on alati Kalamajas olemas olnud oma teine kodu, kui mure on vajanud kurtmist või rõõm jagamist.

Lilla nahast kott Stella Soomlaiilt Mari Kivule
Kindlasti on Maril mõni viga küljes, kuid mina neid ei tea. Minu jaoks on ta võrdväärne emakujuga, sest ta lihtsalt on alati olnud targem ja kogenenum. Tal on olnud väärt kõrvalseisja pilk ning soe süda, mis iga kell on mulle valmis hellust pakkuma, lisaks parajal määral õiglustunnet ja kriitilist meelt. Kuna tean Marit titest saati, siis ei olnud mul mingit probleemi tema koti väljamõtlemisega, eriti kui appi tõttasid veel sünnipäevaliste näol Mari abikaasa ja minu armas tugiema. Margitilt tuli suunav idee ammutada inspiratsiooni 60-ndatest, minu alateadvus pidas dialoogi Mari balletitaustaga, Martin nõudis oma värvieelistusi ning nii see kotidisain valmiski. Marile meeldis.

Proua Kõivu päevakava on tihe. Peale balleti- ja pilatesetundide andmise omaenda loodud stuudios Tasapisitasakaal on vaja viia ning tuua lapsed hoiust ja hoolitseda majapidamise eest. Kunagist priimabaleriinina laval säramise tunnet ei ole seega palju võimalik praegusesse argipäeva üle tuua, kuid Maril on oskus särada ka higistes dressides, seega pisut pidulik kott tundub igati kohane ka siis, kui Mari seda retuusides ja vabaajajalatsitega kannab. Tal lihtsalt jätkub seda sisemist lavastaari! Piisab tal vaid naeratada, sest ta rüht on suursugune ja silmad põlevad tal nagunii, rääkimata siis nendest vallatutest spontaansetest hetkedest tänaval, kui vaja sõprade rõõmuks Arabesk teha või jalg suvalise auto katusele asetada. Ja loomulikult ei saa üle ega umber Mari naerust, mis peaks ka kõige kurvema inimese hoobilt nakatama.

Mari Kiv nahadisainer Stella Soomlaisi kekotiga

Endist baleriini ja tänast sünnipäevalast Kalamajas pildistas Toomas Thetloff ja kauni Mari tegi veelgi ilusamaks Kristi Suits.