Menu

Kott kui teraapia

Helena oma sarmikusega pakub inspiratsiooni terveks kollektsiooniks. Temas on plikalikku kelmikust, poisilikke krutskeid, emalikku hoolt, naiselikku stiilitunnet ja mehelikku julgust. Ta on kirglik, siiras ja omade eest väljas. Esikkoti disaini motoks valisime julge pealehakkamise, eks elu näitab, milliseks ülejäänud osa kujuneb!
Arvestades Helena kalduvust impulsiivsusele, on üsna loogiline, et ta muutis kotidisainimise protsessi ajal mitu korda meelt ning et ta kott pidi alguses tulema hoopis teistsugune. Me olime juba pruuni naha ära tellinud ja kinnitanud maketi, kui Helenal visioon muutus ja ta vormihoidva koti asemel pigem pehmekoelist märssi soovis.
Oran lehmanahast kott disainer Stella Soomlaisilt foto Tnu Tunnel
Õnneks oli mul tol hetkel ees palju tähtaegasid, mistõttu tema aksessuaari valmistegemine lükkus. See oli tagantjärgi mõeldes paras vedamine, sest siis, kui Helena nägi ühe mööblitegija juures erkoranži karvast lehmanahka, oli tema äratundmine momentaalne – ei mingit tagasihoidlikku pruuni kotti, olgu Stella tehtud aksessuaar kärts-mürts! Mina omakorda olin vaimustunud ideest ja võimalusest “hullu panna”. Kuna nii Helena kui mina oleme loomult siiski minimalismi austajad, jäi koti enda vorm klassikaliseks, kuid värvide koha pealt me tagasi ei hoidnud - oranž karvane lehmanahk sai veel vunki juurde lilla tooni kasutamisega detailides!

Kotti tehes leidsin end pidevalt karvast nahka silitamas. See oli nagu vuliseva vee või põleva lõkke vahtimine – mõnus teraapiline tegevus, millest ei saa villand.  Tuleb välja, et sama teeb ka Helena praegu, kui aksessuaar valmiskujul ta kõrval puhkab. Hetkel, kus vähemalt üks käsi vaba, töötab kotiklapp stressipallina.

Samal ajal, kui Helena oma akessuaariga kevadekuulutajana ringi käib, visandan mina juba uusi ideid, mida koos realiseerida, sest Helena naeru, stiilitunnetust ja omapära ei ole mingi vaev kotideedesse voolida.

Oran karvasest lehmanahast kott disainer Stella Soomlaisilt foto Tnu Tunnel

Tänu minu inspiratsiooniallika ja kätetöö ülespildistamisele läheb taas Tõnu Tunnelile!