Menu

Kott kui skulptuur

Monika jääb minu jaoks alati tähtsaks inimeseks, sest just tema oli see, kellega koos 2010. aastal Kalasadamas ühise disainistuudio sisse seadsin. Mul vedas, sest siis, kui mina ujuma püüdsin õppida, oli tema juba vana kala, seega mul oli eeskuju üle laua kohe võtta!
Tean väheseid, kes suudavad oma aega hästi planeerida, kuid Monika on minu silmis üks erandeid. Ta ei unista, vingu ega lobise, ta lihtsalt võtab nimekirja ette ja teeb asjad ära. Monika ei ole kunagi jäänud ootama hetke, mil tema tšakrad avanevad või õnn õuele astub. Tema karjäär on puhas töövõit. Ta on oma tegemisi aastaid strateegiliselt planeerinud, ladudes kivi kivi haaval vundamenti. Kuigi Monika kireks on vaibad, on tema materjalikatsetused viinud teda eksperimentideni, kus tekstiil on dialoogis portselani, puidu, kivi, metalli ja betooniga. Monika ampluaa on lai – tema portfoolios on nii 3 meetri laiuseid vaipu kui ka filigraanseid lillemotiiviga hõbeehteid, voodipäiseid kui ka seinapaneele, rääkimata diivanikatetest ja sisustuspatjadest. Tema innovaatilistest toodetest õhkab skandinaavialikku esteetikat ja naiselikku jõudu. Isegi, kui ta kasutab kohati romantilist dekoori ja mustrit, on need alati vürtsitatud Monikale iseloomuliku tugeva joonega.
Kui Monika oleks koolilaps, saaks ta tunnistusele osad ained raudselt kolmed, kuid mitte sellepärast, et ta ei oleks piisavalt nutikas, vaid seetõttu, et tal on välja kujunenud oma selged prioriteedid. Monika keskendub sellele, mis teda huvitab ja ta teeb seda pühendunult. Ta teab, mis ta tahab ja ta on valmis selle nimel pingutama. Kogenud ekstreemsportlasena ei karda ta verd ja pisaraid, seega isegi, kui ta peaks käpuli kukkuma, võib kindel olla, et ta tõuseb taas ning rihib edasi veelgi sihikindlamalt kui enne.

Monika kindlameelsus ilmnes ka koti tellimisel – ta teadis väga täpselt, mis tahab. Minu jaoks jäi tema visandile leida sobiv tehnoloogiline lahendus ja pakkuda omalt poolt välja võimalikke detaile. Lõplik lahendus on mu üks lemmikuid – lihtne, kuid jõuline unisex kotimudel, mis on kui skulptuur omaette. Seda saab kasutada kiirel argipäeval tavalise kõikemahutava tarbeesemena kui ka kanda aksessuaarina pühapäevasel jalutuskäigul.
Nahast kotid Stella Soomlaisilt foto Tnu Tunnel

Monika loominguga saab tutvuda tema kodulehel (www.tekstiilruumis.ee) ja Facebookis


Fotoseeria Kalasadamas jäädvustas Tõnu Tunnel.