Menu

Kotitäis disaine

Peale mitmeid üritusi teha kõike ise, olen ma enam kui kindel, et igaüks võiks jääda oma liistude juurde ja teha seda, mida oskab ning naudib. Mulle meeldib kotte disainida rohkem kui väga ja aastate jooksul on mu meistrioskused järjest vilunumad. Tõnu Runnel on aga Eesti üks parimaid veebidisainereid, mistõttu ei kahelnud ma hetkegi, kui oma uue kodulehe kujunduse tema hoolde usaldasin. Omalt poolt vabastasin Tõnu poodlemisest ja vahetasin tema ribadeks kantud koti uue vastu, iseendal säästsin hulk närvirakke ning sain oma brändile ilusa ja hea virtuaalse kodu, kuhu oodata nii kutsutud kui kutsumata külalisi!
See, et Tartusse minnes hakkab Tähtvere alleest läbi sõites aeg kaks korda aeglasemalt käima ja mured poole pisemad tunduvad, on paljudele kodulinna väisavatele kunagistele tartlastele tuttav tunne. Fraktali ja Edicy ühiskontoriga Taaralinna kesklinnas, kus möödub Tõnu argipäev, on samamoodi – sealne õhkkond rahustab, Tallinna virr-varr tundub kümme korda kaugemal kui geograafilised faktid seda väidavad ja kõik ületamatu tundub tehtav, kui tegeleda ühe asjaga korraga. Need ruumid on mulle juba aastaid heaks pesaks, kui vaja kodulinnas end töölainele saada ja arvutis asju ajada, sest selles motiveerivas töökultuuris saab kõik lõpuks tehtud. Ja tehtud mõnuga, ilma et veremaik suus oleks. Lisaks Tartu vaimule on selle muheda õhkkonna tekkimisel suur osa kindlasti ka Tõnul, sest ma tean isiklikult väga väheseid, kellel taoliste kohustuste ning vastutuste juures ajaplaneerimine samamoodi käpas, suunurgad kõrvuni ja stressitase nullis on.
   

Kes Tõnut teab, on tuttav ka tema otsekohese enesekindluse ja ekspressiivsusega, seega koti disaini osas pikka juttu polnud: "Stella kuule — vaata see kott on ju TÄPSELT niisugune nagu mul alati vaja on läinud! Palun tee mulle ka üks selline!”. Tõnul oli valiku osas väga hea nina, sest tema elustiili juures, kuhu kuuluvad iganädalased rongi- ja bussisõidud Tallinn-Tartu vahet, on vaja kotti, mis mahutaks peale paaripäevase puhta pesu varu ka tema miljonit elektroonilist vidinat, millega muusikat kuulata, disainida, lugeda, internetti tagada ja jagada, pildistada, akusid laadida ning mida kõike veel. Mulle teeb aga erilist headmeelt, et algselt reisikotina väljatöötatud märssi ei visata nurka ka siis, kui kaasas vaid hädapärane või sõidetakse rattaga. Tõnu lemmikkoti autori tiitel on uhke, aga veelgi uhkem on avada oma uus koduleht!

Suurepärase pildiseeria Rotermannis tegi fotograaf Tõnu Tunnel. Jah, minu veebidisaineri nimi on Tõnu Runnel ja fotograafiks on Tõnu Tunnel, tegemist ei ole kirjaveaga – sellest loost aga pikemalt teinekord!