Menu

Käib töö ja vile koos

Panen reede õhtul oma stuudio ukse kinni ja sean sammud sünnipäevale, kus teised juba paar tundi õdusat koosolemist on nautinud. Just siis, kui olen rüübanud esimese veinilonksu ning alustanud oma hilist õhtusööki, alustab minuga juttu sõber, kes on juba ammu tahtnud rääkida ühest kotiideest.

Loomingulise inimesena ei lõpeta ma oma asiseid tegemisi ukse kinnipanemisega. Tööpäev sai küll läbi, aga ööpäev ju veel kestab ning disainer minus tegutseb edasi! Ja olekski lausa patt ennast raamidesse suruda, sest justnimelt pidustel sündmustel tuleb suur osa minu klientidest oma ideedest rääkima. Täpselt nii sai alguse ka sellesama mahuka reisikoti projekt, kui Ivar mind ühel peol tervitama tuli. Nüüdseks on Ivarist saanud üks minu kuldklientidest, kes tihtilugu vaimustunult helistab: “Stella, mul tuli üks idee! Kaua sa täna stuudios oled? Ma tuleks läbi, arutaks seda mõtet!”.

Ivar on edev mees selle sõna kõige paremas tähenduses. Ta tahab, et tema kasutuses ja ümber olevad asjad oleksid ilusad ja kvaliteetsed. Ta hindab meessoole omaselt kõrgelt ka
toote funktsionaalsust, seega kindlasti ei tee ta hinnaalandust kasutajamugavuse arvelt. Ivar on loomult konkreetne ning sihikindel, seega - nui neljaks - pidi ta kott valmima justnimelt sellest nahast. Äratundmine oli momentaalne. See värv! See tekstuur! Minu ülesandeks jäi
apteekri täpsusega lõigata nahk, mida ei olnud kasutada just ülemäära palju, ja võluda sellest kõige suuremate mõõtmetega kott, mis ma eales olen teinud. Selle täppisteaduse tulemusena jäi nahast järele vaid kolm peenikest riba  – ausõna, ilma kirjanduslike liialdusteta. Aga kott tuli mehine – sinna mahub terve Ivari nädalavahetus!

Ivar reisib oma töö tõttu väga palju. Ta võiks igast paigast ilma peal osta endale kokku maailma kõige ägedamad reisikotid, kuid fakt, et ta eelistab kohalikku käsitööd, on pikk pai hingele. Minu sügav kummardus ja siiras tänu Ivarile, et mina ning mu looming talle ikka ja jälle meelde tuleme, kui ta peas uus idee tärkab!

Stella Soomlais Design nahast reisikott

Eraldi kniks Tõnu Tunnelile, kes jäädvustas suurepäraselt Ivari kuldset palet.