Menu

Kahepoolne rõõm

Karl teeb puidust prille, mina täisnahast kotte.  Minul oli vaja uusi prille, Karlil oli vaja reisimiseks kotti. Lihtsa tehte tulemusena sain mina puidust prillipaari ja Karl täisnahast reisikoti. Selline aritmeetika oli kasulik mõlemale.

Karl unistas nädalavahetuse kotist, mida saaks kanda nii käes kui ka kiiruga üle õla visata, asju pidi sisse mahtuma nii mõne päeva jagu. Esteetiliseks eesmärgiks oli ülim lihtsus ja isegi kerge robustsus.

Pärast mõningast arutelu otsustasime teha koti paksust nahast, mis hakkaks ajapikku läbi kandmisel tekkinud jälgede oma elu elama. Reisikott võiks ju omamoodi pass olla - kulumisjäljed kotil on kui viisatempel, millest õhkub armsaid reisielamusi, lisadest sellele isiklikkust ja iseloomu.

Karlil oli väga selge visioon, milline tema unistuste kott olema peaks, mis andis mulle tõuke tulla välja oma tavalisest töörutiinist, et mõelda uudseid lahendusi tema selgepiirilistele ideedele.Taolised projektid, kus tellijaks on samuti loovinimene või isegi disainer, on alati mõnusalt stimuleerivad, sest töö käigus täiendatakse üksteise ideid ning kombatakse oma mugavustsooni piire, seda ka ületades.


Koti disainiprotsessis käisid ideed ping-pongina kord ühe, kord teise kätte ning välja tuli ühislooming, mille puhul pole aru saada, kus lõppeb ühe mõte ja algab teise idee. Õnneks meeldib meile mõlemale Karliga nii disainis kui materjalis lihtsus ja naturaalsus, kuigi Karl on oma minimalismiihalusega kindlasti äärmuslikum.


Karlile kott meeldis ning ta on juba jõudnud seda testida Tallinn-Londoni moenädala marsruudil. Mina aga olen väga rahulolev Karli prillide kandja. Soovitan neid siiralt ja kõhklemata teistelegi, sest need prillid on tõesti soojad näo vastas ja kerged kanda! Rääkimata sellest, et nüüd võib rokkkontserdil vabalt hüpata ilma, et peaks kartma prillide põrandale kukkumist ja rahva sekka kadumist.


Külasta Karli unikaalsete puidust prillide interneti kodu siin: www.karl.ee