Menu

Haruldane ja uunikum

Täna on mu venna sünnipäev – temast saab Sten “Uunikum” Soomlais. Täpselt aasta tagasi kinkis perekond talle minu loomingu kinkekaardi, et ta saaks ise kaasa rääkida oma kandekoti disainis.

Sten oli nooremana tüüpiline Tartu märsilohistaja, kuid aeg lippab ja nüüd, kui kunagisest nagast on saamas pereinimene, läheb vaja ka soliidsemat märssi! Steni argipäeva mahub õppejõu amet ja kontoritöö, lisaks näppude õliseks tegemine garaažis, sekka mõned koolitused ja tööreisid. Vabal ajal on vaja veel tantsukingasid vedada ja puhkuse ajal soojale maale sõita. Üsna pea lisandub ka varumähkmete paki ja kuhja mänguasjade kaasaskandmise vajadus. Taolise mitmekülgsuse pärast valmiski just selline portfelli muljega pehme kott, mis on parajalt konkreetne ja soliidne, et ajada tööasju, kuid samas mitte liiga ametlik, et see mõjuks võõrkehana Steni vaieldamatus lemmikmänguasjas ehk väikeses youngtimer's Peugeot 205 GTI.


Nii kaua, kui mäletan, on mu vend autosid joonistanud või siis neid putitanud või siis nendega ringi rallinud või siis nendest kirjutanud või siis nendest tuliselt rääkinud... Seetõttu oli iseenesestmõistetav, et fotoseeria Stenist ja ta kotist tuleb justnimelt garaažis, kus mu vend asjatab autode kallal sama pühendunult nagu mina tema koti kallal. Vaikiv kokkulepe on, et mina hoolitsen terve elu tema nahkaksessuaaride eest ning tema omakorda vaatab, et minu mootorsõidukid laitmatult teel saaksid olla. Üksi autoroolis roolimine, makk põhjas, on mul üks päeva lemmikhetkedest, kus saan hea muusika saatel kulgedes mõtted laetud ja jõudu, et uusi tõkkeid joosta, seega Stenil on väga oluline ülesanne!


Sten on täpselt selline nagu üks vanem vend olema peaks – tark ja osav eeskuju, kes on (kohati liiga) hoolitsev ja minust täpselt nii palju rohkem siin ilmas elanud, et ta saab ja võib mind õpetada - nii on ta püüdnud mu peikakandidaate eemale peletada või siis lugenud mulle häirekellana moraali, kui teised seda teha ei julge. Peale selle on tal maailma ägedaim lõkerdav naer, tema huumor on päästnud nii mõnegi kibeda olukorra ja ma ei tea kedagi, kes lahedamaid (sünnipäeva)kutseid kirjutaks! Kahju ainult, et ta oma blonde lokke välja ei kasvata, need oleks võinud ju märsilohistamise aja auks siiski jääda!

Stella Soomlais Design nahast reisikott

Stiilse fotoseeria au läheb taaskord fotograafile Tõnu Tunnel!