Menu

Kott rööprähklejale

Ave tuli mu juurde sooviga luua koos kott, mis oleks ühe tänapäevase naise abiline igaks elujuhtumiks. Ave on suurepärane näide kaasaegsest kiire elutempoga inimesest, kelle päeva võib meedianõunikuna mahtuda nii tihe ringisagimine, kiired pressiteadete loomised, fotoaparaadiga olukordade dokumenteerimine, tööalased reisid ning pidulikud vastuvõtud kui ka mõni kultuuriüritus. Märkmisväärne, et kogu selle möllu keskel suudab Ave siiski leida aega ka iseendale. On tavaline, et pika päeva lõpus hüppab ta ratta selga, teeb sõpradega ühiselt õhtusööki või nurrutab raamatut lugedes oma kassi.

Loe lisaks

Ühest kotist ju ei piisa!

Oma juuraalase töö tõttu peab ta olema hästi distsiplineeritud ja kohati isegi range, kuid eraelus on tegemist rõõmsa ja vahetu inimesega, kes jõuab palju reisida, lapsega töötoas käia ning portselannukule nahast susse meisterdada – kes on see üllatusi täis inimene? Tutvugem – naerust pakatav Katrin.
Loe lisaks

Vaga vesi, sügav põhi

Erinevad graafilised disainerid olid mulle juba aastaid rääkinud, et kunagi minu enda käega tehtud logo on ajale jalgu jäänud. Mulle tehti selgeks, et kui arenen mina oma professionaalsetes tegudes, peaks professionaalsemaks muutuma ka minu brändi visuaalne identiteet. Sedasama juttu oli mulle rääkinud ka Markko Karu – üks tegijamaid kodumaiseid graafilisi ja teenusedisainereid. Tükk aega ei jõudnud ma aga kõige muu kõrvalt tegudeni, alati tundus midagi muud prioriteetsem. Aastaid laagerdunud mõte valati aga vormi, kui minu õnneks hakkas Markko vana kott katki minema – nimelt loomemaailmas on kaup kauba vastu väga hea kaup :)

Loe lisaks

Reisida tuleb stiilselt!

Indrek on mees, kes tahab, et teda ümbritseksid asjad, mis oleksid ilusad ja spetsiaalselt talle tehtud. Olles asutanud ülemaailmse kuulsusega rattabrändid nagu Velonia ja Viks, on loogiline, et tema jaoks on iga detail oluline. Seetõttu pole üllatav, et Indrek üks päev mu stuudio uksest sisse astus ja soovis tellida nahast kandekotte mitte endale, vaid oma rattajooksudele!
Loe lisaks

Midagi säravat su argipäeva

Täna on Mari sünnipäev. Mõni sünnipäev enne tänast, sai pr Kõiv oma lähedastelt kingiks minu tehtud koti, mis on tema kaaslaseks olnud teatrist trennisaalini, olgu seljas siis pidukleit või retuus.
Loe lisaks

Kott kui teraapia

Helena oma sarmikusega pakub inspiratsiooni terveks kollektsiooniks. Temas on plikalikku kelmikust, poisilikke krutskeid, emalikku hoolt, naiselikku stiilitunnet ja mehelikku julgust. Ta on kirglik, siiras ja omade eest väljas. Esikkoti disaini motoks valisime julge pealehakkamise, eks elu näitab, milliseks ülejäänud osa kujuneb!
Loe lisaks

Kott kui skulptuur

Monika jääb minu jaoks alati tähtsaks inimeseks, sest just tema oli see, kellega koos 2010. aastal Kalasadamas ühise disainistuudio sisse seadsin. Mul vedas, sest siis, kui mina ujuma püüdsin õppida, oli tema juba vana kala, seega mul oli eeskuju üle laua kohe võtta!
Loe lisaks

Autor välja!

On aeg esitleda üht minu blogipostituste kaasautorit, kelle pildid illustreerivad enamikke jutte. Tutvugem – fotograaf Tõnu Tunnel, kelle igapäevatööd aitab juba mõnda aega teha minu valmistatud spetsiaalne kaamerarihm.
Loe lisaks

Kotitäis disaine

Peale mitmeid üritusi teha kõike ise, olen ma enam kui kindel, et igaüks võiks jääda oma liistude juurde ja teha seda, mida oskab ning naudib. Mulle meeldib kotte disainida rohkem kui väga ja aastate jooksul on mu meistrioskused järjest vilunumad. Tõnu Runnel on aga Eesti üks parimaid veebidisainereid, mistõttu ei kahelnud ma hetkegi, kui oma uue kodulehe kujunduse tema hoolde usaldasin. Omalt poolt vabastasin Tõnu poodlemisest ja vahetasin tema ribadeks kantud koti uue vastu, iseendal säästsin hulk närvirakke ning sain oma brändile ilusa ja hea virtuaalse kodu, kuhu oodata nii kutsutud kui kutsumata külalisi!
Loe lisaks

Meestekott, mida naised kannaksid

Mu vanemad kolisid sel suvel Eestist ära. Ema sai väljakutsuva töökoha teisel pool piire ja isa polnud väga pikka aega korralikult puhanud, mina vennaga olime ka ammu pesast välja lennanud, seega kõik klappis ning läinud nad olidki. Minu perekonnas on asjad seega tavapäratud, noorema generatsiooni asemel läks hoopis vanem põlvkond tuult ja vihma trotsides maailma vallutama! Ning seda koos minu tehtud kotiga, mis isaga kaasa rändas...
Loe lisaks

Tagasihoidlik küllus

Kui ma nüüd ajas tagasi mõtlen, siis Kärt ei astunud minu stuudiosse sisse kui klient, vaid hoopis ühe minu kliendi sõbrannana ilma ühegi kavatsuseta midagi osta või tellida. Ometi on Kärt tänaseks minu põhikunde, kes peale koti on tellinud rohkem kui mitu rahakotti, vutlareid ja sekka veel hulganisti käepaelu.
Loe lisaks

Kaks ühes

Meie ühine hea sõber tegi aasta tagasi Maarja sõpradele ettepaneku kinkida sellele armsale preilile sünnipäevaks minu loomingu kinkekaart. Nüüdseks jalutab kaunis Maarja, kott õlal, Londoni tänavatel ja otsustab vastavalt riietusele ning hetketujule millist värvi poolt ta aksessuaaril kanda soovib.
Loe lisaks

Käib töö ja vile koos

Panen reede õhtul oma stuudio ukse kinni ja sean sammud sünnipäevale, kus teised juba paar tundi õdusat koosolemist on nautinud. Just siis, kui olen rüübanud esimese veinilonksu ning alustanud oma hilist õhtusööki, alustab minuga juttu sõber, kes on juba ammu tahtnud rääkida ühest kotiideest.
Loe lisaks

Haruldane ja uunikum

Täna on mu venna sünnipäev – temast saab Sten “Uunikum” Soomlais. Täpselt aasta tagasi kinkis perekond talle minu loomingu kinkekaardi, et ta saaks ise kaasa rääkida oma kandekoti disainis.
Loe lisaks

Kummardus armastusele

Elas kord üks eeskujulik ja armastav poisssõber Karl, kes otsustas oma südamedaam Kärdile nende tutvumise 10. aastapäevaks kinkida minu disainitud ja valmistatud koti. Mul oli kavandites mitmeid armsaid ja nunnukaid ideid, mis oleks kõik Kärdi õlal särama löönud, kuid õnneks tuli valimisel appi Karl, kes teadis täpselt, mis tema lemmiknaisele kõige paremini sobib! Valituks osutusid pilkupüüdev tüdrukulik lips ja naiselik vorm, mille tõstavad esile tagasihoidlikud toonid, moodustades nõnda imeilusa terviku, mida saab kanda nii uhkel pidupäeval kui ka mitte vähem erilisel argipäeval.
Loe lisaks

Ema, kallis ema...

Minu Ema on kindlasti Ema suure tähega - hell ja hea, tark ja andekas, armastav ja armastusväärne. Ei tea mina midagi sellest, et Ema valmistaks piinlikkust või oleks tüütult õpetlik. Ta on olnud minu üks parimaid sõpru ajast, mida mäletan.
Loe lisaks

Kahepoolne rõõm

Karl teeb puidust prille, mina täisnahast kotte.  Minul oli vaja uusi prille, Karlil oli vaja reisimiseks kotti. Lihtsa tehte tulemusena sain mina puidust prillipaari ja Karl täisnahast reisikoti. Selline aritmeetika oli kasulik mõlemale.
Loe lisaks