Menu

STELLA SOOMLAIS & tema supernaised


Bränd Stella Soomlais on välja kasvanud Stella kooliaegsest unistusest luua stuudio, kus valmistataks nahast kotte vastavalt kliendi soovidele ja unistustele ning pakutaks kõrvale ka erinevat masti aksessuaare ja töötubasid. Täna on stuudio tegemistega seotud 9 inimest, üllatuslikult kõik naised, kes armastavad nahatööd ja selle lõputuid võimalusi, minimalistlikku esteetikat ja praktilisust toodetes, mõnusat grupivaimu ning isiklikku suhtlust klientidega.STELLAStella on stuudio süda – ta vaatab, et kõik stuudioeluks vajalik oleks olemas ja töötaks õlitatult. Teda ajab hommikul tööle soov luua ja ehitada – luua ilusaid ja kestvaid nahast aksessuaare ning ehitada keskkonda, kus kaaslased armastaksid töötada ning kuhu sõbrad ja kliendid tahaksid naasta. Stella oskab olla ülemus, sõber ning õpetaja ühes isikus.

E L I S

Elis on stuudio hing – ilma temata ei kasvaks lilled ja maasikad aknalaual ega tekiks pisikesi tervitusi tööriistade kõrvale. Samamoodi hoolitseb ta ka kõikide raha- ja reisikottide eest, mida meisterdab – igal asjal on hing ning iga hing vajab pai. Omamoodi on Elis stuudios ka ajanäitaja eest – tema igapäevane kella-viie-huumor on garanteeritud värskendav vahepala tööpäeva lõpus.


E V A - K A R L O T T A

Lotta on oma heasüdamliku ja rahuliku oleku tõttu tihti töötoas osalejate lemmikjuhendaja. Ta teeb kõige sirgemaid lõikeid siinpool sood ja tema hoole all valmivad käepaelad kiiremini kui hiljem inimesed poes valmis kauba seast sobiva värvi suudavad valida. Oma tasase oleku, usinate näppude ja tabavate ütlemistega mõjub ta teistele rahustavalt – alati on stuudios keegi, kes kahe jalaga maa peal on.

T R I I N

Triin on siiras, rahulik ja põhjalik – just nagu iga nahameister peaks olema, et materjal läbi käsitöö uue elu saaks, mida tulevane omanik omakorda veel väärtuslikumaks saab muuta. Stuudios tehtavad minimalistlikud tooted lasevad suuresti särada just materjalil endal, mistõttu vajab iga lõige, õmblus ja detail eriliselt tähelepanu ning Triin oma tasakaalukusega on selles meister.


A N G E E L I K A

Angeelika on asendamatu mõistusehääl stuudios, kes suudab loovust teisendada mõõdetavatesse tabelitesse. Ilma temata valitseks stuudio tegemistes mitte loominguline segadus, vaid puhas kaos. Angeelika aitab hoida stuudio tegemistel järge ning tänu talle saab iga number koha õige tabeli õigel real.


K A T R I N

Katrin tekitab stuudios koduse tunde – ta käib sokkidega, küpsetab kogu naisperele kooki ja viskab iga natukese aja tagant nalja. Kui aga töö ära on vaja teha, siis meeldib talle vaikselt omaette nokitseda – ideaalse tulemuse jaoks vajab ju iga detail maksimaalset tähelepanu.


P I R E T

Pireti uudishimu on aidanud tal koguda endale korraliku elutarkuse ja teadmiste pagasi. Ta oskab stuudios oma kogenud pilguga alati olukorrale rahulikult ning mõistlikult läheneda. Ükskõik mis mure puhul on Piretil hüva nõu anda ja lahendus välja pakkuda. Moraali hoiab kõrgel ka ta positiivne hoiak – milleks käsitööga kaasaskäivatest viltuvedamistest morjenduda, kui elu nii mõnus ja nahatöö nii rahustav on?


M A R I A

Maria on omaette nohik lõigetemaailmas – talle meeldib loomingule matemaatiliselt läheneda ning ringid ja ruudud millimeetri pealt klappima saada. Lisaks on Maria suurepärane inimestega suhtleja. Ilma temata poleks stuudio uudissõnu ega siseringi nalju. Ta on ühendav lüli, kes muudab tööõhkkonna terviklikuks.


E G L E

Eglele meeldib millimeetreid taga ajada ning tooteid vinklisse saada. Tema käest ei pääse ükski oma raja leidnud õmblus ega nurk, mis pole 90 kraadi. Et elu pole aga ainult sirgjooneline, siis lõbustab Egle end tihti materjalijääkidest animatsioonide tegemisega. Tema lapselik hing haarab kaasa ka teised – stuudio nurgatagused ja erinevad tasandid on kollaaže täis, üks ulakam ja lõbusam kui teine.