Menu

Natuke juttu naha hingeelust

Nahk on pärit looma seljast ja sellel kajastub looma elukogemus, mistõttu on see tihti ka kergete pindmiste vigastuste ja armidega. Naha töötlemine ei eemalda neid täielikult ning enamus nahadisainereid on ühel meelel, et see pole ka vajalik.

Vilunud silm võib nahal eristada looma elueal tekkinud vigastusi nagu näiteks pusklemise ja okastraadi arme, parmude ja puukide hammustusi, kaelavolte ning venitusarme, pigmendilaike jms. 


Lisaks võib tekkida vigastusi naha töötlemisel, transportimisel ja säilitamisel. Kui viimased vigastused on üldiselt sellised, mis on robustsed ning rikuvad nahka, siis looma nahale elu jooksul tekkinud mustrid on osa loomulikust elust ja lisavad naturaalsele materjalile karakterit. Pindmine arm nahal ei muuda koti funktsiooni halvemaks, mistõttu mõtleme ka meie oma stuudios neist kui originaalsuse lisajatest.


Lisaks peame oluliseks teha vastutustundlikke otsuseid materjali valikul kohe algusest peale – alates farmeritest naha töötlejateni välja. Samuti oleme oma disainiprotsessid üles ehitanud selliselt, et see võimaldaks naha väärikat ja aastatepikkust kasutust. Ning et naha enda struktuur saaks särada, on lõigetena kasutatud suuri pindasid. See võimaldab hiljem taaskasutust ja austab materjali, mille valmistamine on olnud vastuoluline, kallis ja aeganõudev.