Menu

Aga miks siis ikkagi nii kallis?

Kirjutame siin lahti Stella Soomlaisi koti hinna kujunemise, sest see küsimus juhib meie korduma kippuvate küsimuste edetabelit.

Koti valmistamise kulud


Koti hind katab materjali- ja transpordikulud ning kõikide panustanud osapoolte maksud, palgad ja ka ärikasumi.


Materjal


Meie keskmises suuruses koti materjal ainuüksi maksab sama palju kui mitte rohkemgi kui kiirmoekettide kallima hinnaklassi kotid (umbes 80 EUR*). Kasutame taimpargitud nahka, mis on sertifitseeritud ja valmistatud Euroopas. Taimpargitud nahk vanub, mitte ei kulu, mistõttu on koti eluiga väga pikk.

nahast koti hinn kujunemine stella soomlais

Inimesed


Kõik meie kotid valmivad meie stuudios Tallinna kesklinnas. Samas kohas, kus asub ka stuudiopood. Võid tulla meie stuudiosse ja oma silmaga vaadata, kuidas meistrid neid valmistavad. Meie meistrid ei ole anonüümsed, alaealised ega alamakstud.

stella soomlais stuudio meister

Loomulikult saaks kasutada odavamaid materjale ja rakendada tööjõudu soodsamates piirkondades, kuid meie soov on valmistada kauakestvaid tooteid ning hoida kaduvat käsitööoskuse traditsiooni kodule lähemal.


Toote eluiga


Kiirmoebrändilt soetatud kotti kasutatakse tüüpiliselt ühe hooaja või heal juhul aasta vältel.. Vahel leiavad need kotid tee ka teise ringi turule, kuid materjal on tavaliselt juba liiga kulunud, et kesta pikemalt.


Odavatele kottidele kulutatud rahasumma võib aastate lõikes olla lõpuks suurem kui investeering ühte kauakestvasse kotti, mis teenib omanikku väga pikka aega.


Meie disain järgib ringmajanduse põhimõtteid. Ehk siis meie tooted on lihtsalt hooldatavad, parandatavad ja nende materjali on võimalik taaskasutada. Kui kotti regulaarselt hooldada, on seda võimalik kasutada aastakümneid. Esimese hoolduse teeme tasuta. Kui sa kotti enam ei soovi, on võimalik see meile tagastada ja kasutame materjali järgmise ringi toodete jaoks.

nahast koti hinna kujunemine
Eelarve selliselt toimimiseks, innovatsiooniks ja arendustööks tuleb väikesest kasumist, mida teenime oma toodete müügist. Hetkel ei ole Eestis maksu- või muid soodustusi väikestele brändidele, kes on otsustanud vastutustundlikumalt tegutseda.

Need on peamised põhjused, miks üks kott võib maksta väga vähe ja teine esialgu tunduda ülehinnatuna.


* Hinnad põhinevad H&M, Zara, Mango, Lindexi ja Reservedi online-poodide valikul. Brändivalik on juhuslik ja tekstis väljendatud mõtted ei ole otseselt ühegi brändiga seotud.